Práce z domova

Práce z domova se v posledních letech mezi lidmi stává více populárnější, jedná se totiž o příjemnou změnu. Především mladší generace si chtějí řídit čas podle svých představ, a proto již mnoho zaměstnavatelů nabízí jako benefity flexibilní pracovní dobu nebo občasné využití home office. 

Další výhodou je, že práci z domova můžete dělat vlastně kdekoliv - v kavárně, na chalupě, na dovolené atd. Možnosti jsou opravdu různorodé.

Ale pozor, práce z domova není určitě pro každého. Vyžaduje to velkou míru sebemotivace a zodpovědnosti – nikdo vás do práce nenutí, vše je jen na vás. Ideální je tedy mít přesně nastavený denní plán, který budete striktně dodržovat. Jinak hrozí nebezpečí takzvané prokrastinace, tedy čas který byste měli strávit prací z domova a vydělávání peněz, strávíte například na sociálních sítích. 

 Možná vás napadá, že byste rádi pracovali z domova, ale nevíte jak na to? Stačí se jen odhodlat.

Pojďme se společně podívat jak na to.

 

Několik tipů na práci z domova

Doučování 

Ve škole vám to vždycky šlo a vyznáte se v určitém studijním odvětví? Dejte se na doučování, skvělý způsob jak si přivydělat a řídit časový harmonogram vyučovacích hodin podle sebe.  Je jedno jestli to bude dějepis, matematika, chemie či výuka cizích jazyků, jestli něco umíte- prodejte to. Doučovat můžete například prostřednictvím služeb Doucuji, nebo Kvalitni-doucovani.

 

Překladatel/ka

Ovládáte perfektně cizí jazyk a v běžném životě či pracovním poměru ho nevyužijete? Zkuste se poohlédnout po nabídce pro překladatele. Ti ve většině případech bývají placeni externě, tudíž můžete překládat pro různé lidi/ firmy, takže je jen na vás kolik toho přeložíte a kolik si vyděláte. Služby překladatele můžete nabídnout například na webu Navolnénoze.cz 

 

Vyplňování dotazníků

Vyplňováním dotazníků na nejrůznějších placených portálech si může přivydělat nějakou tu korunu. K vyplácení peněz většinou dochází až po dosažení určité částky. Za tuto práci však nečekejte miliony, je spíš o pár stovek. Záleží na kolika portálech vyplňování dotazníků provádíte a jak jste aktivní. Dotazníky můžete vyplňovat například na stránkách Triaba, Placenedotaznikyonline, nebo na stránkách Národnípanel.cz 

 

Psaní textů a článků na zakázku 

Pokud vás už ve škole bavilo psaní slohových prací, pak je toto vhodná pozice právě pro vás. Otevřete si internetový prohlížeč a hledejte nabídky na psaní článků a textů, také se přihlaste na Facebooku do různých skupin, kde lidé nebo firmy poptávají externí pisálky. Psaní článků můžete mít i jako přivýdělek k vaší hlavní práci. Své texty můžete také prodávat prostřednictvím služby Copywriting

 

Influencer

Chápejte jako “ovlivnitel”. V dnešní době je influencer velice používané slovíčko, zejména mezi mladými lidmi. Influencer v podstatě propaguje výrobky různých společností. Ze začátku je to náročnější - výrobky si většinou hradíte ze svých nákladů, ale pokud budete vytrvalí a kreativní po nějakém čase vás může jakákoliv firma oslovit sama a nabídnout vám spolupráci. Sdílíte fotky, natáčíte videa, předáváte lidem zpětnou vazbu jak jste byli spokojeni s určitým produktem. S propagací ať už výrobků nebo služeb můžete začít na sociálních sítích jako je Instagram, Facebook a pak přidat i blog nebo youtube kanál. 

 

Finanční zprostředkovatel společnosti ZOXO

Jestli je vám blízký finanční sektor, pracujete například už jako finanční nebo pojišťovací poradce a máte kontakty na potencionální klienty, neváhejte nás oslovit. Nabízíme dlouhodobou spolupráci za zajímavé finanční ohodnocení. Více se dozvíte zde.

 

Ostatní

Pokud Vás nezaujalo nic z těchto možností, zkuste se podívat na službu Stovkomat, kde najdete stovky příležitostí jak vydělat peníze  z domova, nebo pouze inspiraci.

Autor: redakce ZOXO

 


 

Další články

 

ZOXOvinky - blog o životě a financích

Znáte svého věřitele?

Český text obchodních podmínek a licence od České národní banky. Přesto si nepůjčujete peníze od české společnosti, ale od firmy, kde se linie vlastníků rozprostírá v zemích bývalého Sovětského svazu. Které společnosti se mohou pyšnit českým kapitálem?

Více informací

 

 

ZOXOvinky - blog o životě a financích

Jak vytvořit a spravovat domácí rozpočet

Mít rodinný rozpočet je i dnes pro mnoho lidí z jejich pohledu zbytečná věc, protože si většinou myslí, že i bez něj mají přehled o svých výdajích a za co přesně utrácí.

Více informací


 

ZOXOvinky - blog a financích a podnikání

Proč je půjčka online tak výhodná?

Půjčka online je v dnešní době stále více populární a proto si ji můžete vyřídit kdykoliv a kdekoliv, třeba právě teď na našich stránkách. Co k tomu potřebujete?

Více informací