Půjčka v insolvenci

Během splácení osobního bankrotu se řada lidí ocitne v nesnázích a začnou se zajímat o to, jak zrušit oddlužení. Je možné požádat o půjčku na vyplacení insolvence a tím zrušit bankrot? Odpovíme vám. 

Osobní bankrot je cestou z dluhů

Osobní bankrot neboli insolvence znamená, že dlužník není schopen dostát svým závazkům v řádném termínu. O insolvenci rozhoduje soud a ten může navrhnout buď odprodej majetku nebo hrazení závazků formou splátkového kalendáře (častější forma). 

Splátky závazků se následně odesílají každý měsíc a osobě v insolvenci zůstává na účtu jen takzvané nezabavitelné minimum. Což je poměrně nízká částka. 

Naučit se hospodařit s takto nízkou částkou je problém a lidé se dotazují, zda by si nemohli vzít půjčku na vyplacení insolvenceZrušit bankrot další půjčkou rozhodně není správnou cestou a osoby se ocitají v takzvané dluhové pasti. 

Berte osobní bankrot jako šanci, máte jedinečnou možnost zbavit se všech dluhů a zaplatit jen malou část. Oddlužení je nový start a jakkoliv je to náročný proces, má mnoho výhod. 

  • život bez obav z exekutorů
  • žádné další navyšování dluhů
  • i pro aktivní podnikatele
 

ZOXO na Firmy.cz

Kolik si můžu půjčit?

Půjčka bez nahlížení do registru s anuitním splácením a se zástavou nemovitosti. Splátky si rozložte až na 20 let, garantujeme stejnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení úvěru. Splátka v sobě obsahuje splátku jistiny a úrok.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
3 400 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce ve výši 200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši 3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je 254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
Tato půjčka bez registru s balonovou splátkou je vhodná pro každého, pokud preferujete nižší splátky. Splácíte pouze úroky a jistinu uhradíte v poslední splátce. Kdykoliv můžete refinancovat k bance, nebo přejít na anuitní splácení.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
1 150 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce s odloženou jistinou ve výši 400 000,- Kč na 1 rok s úrokovou sazbou 6,90 % p.a. je pravidelná měsíční splátka ve výši 2 300,- Kč + splátka jistiny v poslední měsíc ve výši 400 000,- Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4,00% z jistiny (16 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 7,12% je 427 600,- Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
předčasné splacení zdarma
žádné poplatky předem
až 70 % hodnoty nemovitosti
nížší splátky - platíte pouze úroky
předčasné splacení zdarma
až 70 % hodnoty nemovitosti
 
 

 

 

Vzory smluv k ZOXO půjčce

 

 

Jak zrušit osobní bankrot

Pro mnoho osob je situace natolik náročná, že hledají cesty, jak zrušit oddlužení. Rádi by si vzali nebankovní půjčku na insolvenci. Často se tak děje v případě, že splácí několik měsíců nebo i rok a představa nízkého příjmu po další 4 roky je pro ně neúnosná. 

Je možné zrušit bankrot?

Osobní bankrot lze zrušit pouze v případě, že by osoba v insolvenci doplatila 100 % všech svých závazků. Zároveň má dlužník povinnost hlásit jakýkoliv vedlejší příjem (dar, odměnu) a není mu umožněno vzít si jakoukoliv půjčku. Tyto a další povinnosti mu ukládá insolvenční zákon. Jaké jsou možnosti?

Půjčka osoby blízké

Někteří lidé situaci řeší tak, že se dohodnou s osobou blízkou, která si vyřídí půjčku na vlastní jméno. Následně peníze poskytne osobě v insolvenci. Ta je používá na krytí osobních potřeb během doby splácení insolvence a po ukončení insolvence začíná splácet půjčku blízké osobě. 

Ačkoliv je tento způsob možný, neznamená to, že se jedná o legální cestu. Osoba poruší podmínky insolvence, protože si vezme půjčku. Nic na tom nemění skutečnost, že se jedná o osobní půjčku od rodiny nebo přítele. 

 

Půjčka po zahájení insolvenčního řízení

Ve lhůtě 14 dnů od podání návrhu na oddlužení, může osoba návrh stáhnout a rozhodnout se, závazky splácet jinou cestou. Může se jednat o odprodej majetku nebo některou z forem americké hypotéky.  

Ačkoliv se vám nezabavitelné minimum zdá jako velmi malá částka, vězte, že se s takovým obnosem dá měsíčně vyjít. Pokud to zvládnete, budete za pár let na úplně novém startu. Začnete život bez dluhů. 

Svoji aktuální situaci si můžete kdykoliv zkontrolovat v Insolvenčním rejstříku.

Pokud bylo řízení zahájeno před 1.1.2008, hledejte v tomto Rejstříku úpadců

 

 

 

ZOXO - refinancování nevýhodných půjček

Refinancování půjčky

Refinancovat můžete jednu, nebo více nevýhodných půjček. Pokud pro vás vaše současná půjčky přestala být výhodná, spočítejte si u nás výši našich splátek a prostudujte naše podmínky financování. 

Více informací
 
ZOXO - půjčka pro podnikatele

Půjčka pro podnikatele

Půjčka pro podnikatele a OSVČ s ručením nemovitostí. Poskytujeme úvěry i začínajícím podnikatelům, kteří ještě nemají daňové přiznání. Ručení půjčky může poskytnout i třetí osoba. 

Více informací
 
ZOXO - na co si dát pozor při sjednání půjčky

Na co si dát pozor při sjednávání půjčky?

Na trhu se pohybuje velké množství poskytovatelů nebankovních půjček a orientovat se v nich je problematické. Zde popisujeme několik důležitých věcí, na které si musíte dávat POZOR!

Více informací
 

Výhody ZOXO půjčky

ŽÁDNÉ skryté poplatky
FIXNÍ úroková sazba
Předčasné splacení úvěru ZDARMA a bez sankcí

Co vás nejvíce zajímá

Při půjčce ve výši  200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši  3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí  2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je  254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.           

Naše úroková sazba je nastavená jako fixní po celou dobu trvání úvěru. Nezapomínejte na to, že ne všichni spadají pod ČNB, takže jinde vám mohou už za 1/2 roku úrokovou sazbu navýšit i o 300 %. Také si na naše klienty nevymýšlíme nesmyslné pokuty a sankce. Proto vám nikdy nenabídneme úrok nižší než 6,9 %, jednáme férově.

ANO, po 6 měsících řádného splácení můžete od nás odejít bez sankce a pokut.

Všechny dokumenty (smlouvu o půjčce, zástavní smlouvu, obchodní podmínky atd), které budete s naší společnosti podepisovat, vám samozřejmě zašleme předem k prostudování a termín podpisu si nastavíme tak, abyste se stihli se vším seznámit. Jsme maximálně transparentní, proto tyto dokumenty můžete najít už nyní v sekci Ke stažení 

ANO, pokud se například rozhodnete o částečné splacení půjčky, splátky vám automaticky přepočítáme a snížíme.

Pokud se jedná o mimořádný případ, můžeme se domluvit na dočasném odkladu - stát se to může, například dlužníkovi vyprší trvalý příkaz na placení splátek. Pokud klient ale nekomunikuje, musíme postupovat podle smlouvy. Výše úroku z prodlení odpovídá ročně repo sazbě stanovené ČNB pro první den kalendářního pololetí, v němž došlo k prodlení, zvýšené o 8 proc. bodů (nařízení vlády č. 351/2013 Sb.). To je fér!

 

Potřebujete poradit?