Na co si při žádání o půjčku dávat pozor?


Na našem trhu je velké množství bankovních a nebankovních společností, které nabízejí nepřeberné množství půjček, úvěru, zpětných leasingů, amerických hypoték, atd. Pro běžného člověka je velmi obtížné se v tom všem orientovat a mnoho lidí bohužel neví na co si mají dávat pozor, na co by se měli ptát, atd.

 

Fixní úroková sazba

Banka může měnit úrokové sazby dle ČNB, nebankovní společnosti si mohou úroky zvyšoval libovolně. Vyžadujte fixní  úrokovou sazbu po celou dobu trvání úvěru. POZOR - v některých případech vám mohou úrokovou sazbu zvýšit jako "pokutu". Na toto byste neměli nikdy přistoupit! Že se jedná o podvod poznáte například tak, že ve smlouvě máte dvě úrokové sazby. Jednu vysokou a druhou velmi nízkou a výhodnou, jako nějaký bonus. O ten ale můžete dle jejich zvážení velmi rychle přijít a z nízké úrokové sazby se za pár měsíců stane půjčka s úrokem i 30 % p.a. Pokud vám nebankovní společnost nabízí půjčku s nižším úrokem než v bance, měli byste také zpozornět!

 


Předčasné splacení

Možnost předčasného splacení vám samozřejmě slíbí každý poskytovatel půjčky. Už vám ale neřekne to B - toto předčasné splacení půjčky bude zpoplatněno a někdy to bývá i ve výši několika desítek procent z poskytnuté částky úvěru. Chtějte garanci možnosti předčasného splacení ZDARMA a chtějte ji písemně! ZOXO garantuje předčasné splacení všem klientům, kteří jsou u nás alespoň 6 měsíců a platí řádně podle splátkového kalendáře.

Na co si dát pozor při sjednání půjčky

Na co si dávat pozor u licence ČNB

Licence ČNB

Všeobecně panuje velký mýtus, že licence od ČNB je jakýsi punc serióznosti. Že tomu tak není dokazují poskytovatelé půjček s touto licencí a s úrokovými sazbami i 30 % a RPSN 2000 %. Licence ČNB pouze říká, že společnost splnila zákonné podmínky pro její získání, ne že je se společnost chová férově.


Smluvní dokumentace

Víte dopředu co budete podepisovat? Vyžádejte si vždy  nejen smlouvu, ale i obchodní podmínky, sazebník poplatků atd., abyste si vše mohli prostudovat. ZOXO poskytuje všechny podklady předem k prostudování. 

Na co si dávat pozor - smluvní dokumentace


Na co si dávat pozor - reference

Reference

Vyhledávejte na internetu a pátrejte kdo doopravdy je váš budoucí partner! Je dohledatelný majitel společnosti a jaké je národnosti? Neskrývá se majitel společnost na Kypru? Čtěte reference opravdových klientů.

Co vás nejvíce zajímá

Při půjčce ve výši  200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši  3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí  2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je  254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.           

Naše úroková sazba je nastavená jako fixní po celou dobu trvání úvěru. Nezapomínejte na to, že ne všichni spadají pod ČNB, takže jinde vám mohou už za 1/2 roku úrokovou sazbu navýšit i o 300 %. Také si na naše klienty nevymýšlíme nesmyslné pokuty a sankce. Proto vám nikdy nenabídneme úrok nižší než 6,9 %, jednáme férově.

ANO, po 6 měsících řádného splácení můžete od nás odejít bez sankce a pokut.

Všechny dokumenty (smlouvu o půjčce, zástavní smlouvu, obchodní podmínky atd), které budete s naší společnosti podepisovat, vám samozřejmě zašleme předem k prostudování a termín podpisu si nastavíme tak, abyste se stihli se vším seznámit. Jsme maximálně transparentní, proto tyto dokumenty můžete najít už nyní v sekci Ke stažení 

ANO, pokud se například rozhodnete o částečné splacení půjčky, splátky vám automaticky přepočítáme a snížíme.

Pokud se jedná o mimořádný případ, můžeme se domluvit na dočasném odkladu - stát se to může, například dlužníkovi vyprší trvalý příkaz na placení splátek. Pokud klient ale nekomunikuje, musíme postupovat podle smlouvy. Výše úroku z prodlení odpovídá ročně repo sazbě stanovené ČNB pro první den kalendářního pololetí, v němž došlo k prodlení, zvýšené o 8 proc. bodů (nařízení vlády č. 351/2013 Sb.). To je fér!


 
 

Máte zájem o spolupráci?