Půjčka s ručitelem

Složitou finanční situaci vyřeší půjčka s ručitelem

Ve složité finanční situaci ještě nemusíte zoufat. Máte problémy, které by bylo možné vyřešit půjčkou s postupným splácením, ale nemáte ve vlastnictví vhodnou nemovitost? Nevadí. Za půjčku nemusíte ručit vlastním majetkem, ale může to být rodinný majetek, majetek přátel nebo kolegy či kolegyně. Půjčka s ručením znamená výhodnou úrokovou sazbu a možnost zvolit si dlouhou dobu splácení s nízkým měsíčním zatížením. 

Pro půjčku s ručitelem je třeba získat souhlas třetí osoby (ručitele) se zastavením majetku a zástavu vložit na katastr nemovitostí. Úvěrová smlouva se uzavírá s vámi (se žadatelem o úvěr), osobou, která bude úvěr splácet. 

  • nízká úroková sazba
  • možnost refinancování
  • možnost předčasného splacení
 

ZOXO na Firmy.cz

Kolik si můžu půjčit?

Půjčka bez nahlížení do registru s anuitním splácením a se zástavou nemovitosti. Splátky si rozložte až na 20 let, garantujeme stejnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení úvěru. Splátka v sobě obsahuje splátku jistiny a úrok.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
3 400 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce ve výši 200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši 3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je 254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
Tato půjčka bez registru s balonovou splátkou je vhodná pro každého, pokud preferujete nižší splátky. Splácíte pouze úroky a jistinu uhradíte v poslední splátce. Kdykoliv můžete refinancovat k bance, nebo přejít na anuitní splácení.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
1 150 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce s odloženou jistinou ve výši 400 000,- Kč na 1 rok s úrokovou sazbou 6,90 % p.a. je pravidelná měsíční splátka ve výši 2 300,- Kč + splátka jistiny v poslední měsíc ve výši 400 000,- Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4,00% z jistiny (16 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 7,12% je 427 600,- Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
předčasné splacení zdarma
žádné poplatky předem
až 70 % hodnoty nemovitosti
nížší splátky - platíte pouze úroky
předčasné splacení zdarma
až 70 % hodnoty nemovitosti
 
ZOXO - přímý poskytovatel
Garance u půjčky s ručitelem
Půjčka s ručitelem a její garance pevných splátek

 

Ukázka poplatků z ceníku poplatků

Zpracování žádosti o půjčku ZDARMA
Měsíční poplatek za správu půjčky ZDARMA
Zpracování odhadu nemovitosti ZDARMA
Změna ve smlouvě před podpisem ZDARMA
Předčasné splacení půjčky ZDARMA*

* Podmínky předčasného splacení zdarma vám sdělí operátor infolinky, nebo náš obchodní zástupce. Zobrazit kompletní ceník

Vzorec RPSN a jeho výpočet nabízíme volně ke stažení. 

 

 

 

Vzory smluv a dokumentů k půjčce

 

 

Jak funguje půjčka s ručitelem, čím jo možné ručit

Kdo může být ručitelem za půjčku:

  • Ručitelem může být fyzická i právnická osoba
  • Ručitel je starší osmnácti let
  • Osoba má trvalý pobyt v ČR
  • Osoba může, ale nemusí být v příbuzenském vztahu s klientem.
  • Ručitel souhlasí se zástavou na nemovitosti.

Kdy zažádat o půjčku s ručitelem

O půjčku s ručitelem žádáte v případě, když potřebujete získat finanční prostředky z úvěru, ale nemáte vhodnou nemovitost, kterou byste mohli dát do zástavy. V takovém případě oslovíte někoho z rodiny, blízkých přátel nebo známých, zda by vám u úvěru neposkytli ručení. Pokud osoba souhlasí, vkládá se na katastr nemovitostí zástava na majetek ručitele. Po úplném uhrazení dluhu se zástava na katastru nemovitostí vymaže. 

 

Jaké povinnosti má ručitel

Ručitel je osobou, která se zaváže, že přebírá závazek dlužníka v případě, že jej nebude splácet. Ručitel ručí za půjčku až do výše pohledávky (aktuální dlužné částky). Stát se ručitelem je velký závazek, proto pečlivě zvažujte výši půjčky a samozřejmě schopnost půjčku splácet. 

 

Vhodné ručení

Nevhodné ručení

Byt Les
Dům Automobil
Pozemek Stroje a nářadí
Komerční objekt  

 


 

Petr Holub - financial specialist u ZOXO Financial
Autorem textu je Petr Holub - "Se společností ZOXO spolupracuji několik let. Oceňuji transparentní podmínky poskytování úvěrů, lidský přístup ke klientům a snahu najít nejvýhodnější způsob financování. Pravidelně pro vás zpracovávám aktuality a důležité informace z obchodního světa. Věřím, že vám podrobné informace pomáhají při výběru půjčky."

Facebook Petr Holub - financial specialist Finanční specialista Petr Holub - linkedin