Anuitní splátka

Jak již bylo zmíněno, anuitní splátka znamená, že splácíte pořád stejnou výši. Splátka má předpis na určenou částku a ta se v průběhu let (nebo měsíců) nijak nezmění. 

Uvnitř se splátka rozděluje na takzvaný úmor a úrok. Úroková část jde na splácení úroků a úmorem se rozumí ta část splátky o kterou snižujete dlužnou částku. A právě tento vnitřní poměr mezi splátkou úroků a úmorů se každý měsíc mění. 

Z úroků splácíte na počátku největší část, ale postupně začínáte splácet více z dlužné částky. Poslední měsíce splácení už jde na úrokovou část minimum a velká část jde na splátku samotného dluhu. Podrobně najdete rozpis úhrady ve splátkovém kalendáři pro anuitní splácení.

 
 

ZOXO na Firmy.cz

Kolik si můžu půjčit?

Půjčka bez nahlížení do registru s anuitním splácením a se zástavou nemovitosti. Splátky si rozložte až na 20 let, garantujeme stejnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení úvěru. Splátka v sobě obsahuje splátku jistiny a úrok.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
3 400 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce ve výši 200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši 3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je 254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
Tato půjčka bez registru s balonovou splátkou je vhodná pro každého, pokud preferujete nižší splátky. Splácíte pouze úroky a jistinu uhradíte v poslední splátce. Kdykoliv můžete refinancovat k bance, nebo přejít na anuitní splácení.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
1 150 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce s odloženou jistinou ve výši 400 000,- Kč na 1 rok s úrokovou sazbou 6,90 % p.a. je pravidelná měsíční splátka ve výši 2 300,- Kč + splátka jistiny v poslední měsíc ve výši 400 000,- Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4,00% z jistiny (16 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 7,12% je 427 600,- Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
předčasné splacení zdarma
žádné poplatky předem
až 70 % hodnoty nemovitosti
nížší splátky - platíte pouze úroky
předčasné splacení zdarma
až 70 % hodnoty nemovitosti

 

Shrnutí pojmů:

Úrok – odměna věřiteli za půjčku, o tuto část se nesnižuje zůstatek úvěru. 

Úmor – splátka úvěru, o tuto část se snižuje dlužná částka. 

 

Rozpis, jak vypadá splácení anuitní částkou

 

Pro příklad uvedeme půjčku na 120 000 Kč, kde byla dohodnuta splatnost 5 let (60 měsíců). Anuitní splátka úvěru je 2 370 Kč každý měsíc, po 5 let. Úroková sazba byla stanovena na 6,9 % ročně. 

V první splátce bude odcházet 1 680 Kč na splátku jistiny a 690 Kč na splátku úroků (celkem 2 370 Kč. 

Tento poměr se bude měnit každý měsíc.Za první rok splácení zaplatí klient z jistiny 20 816 Kč a na úrocích 7 630 Kč. Ve třetím roce bude první splátka (únor) rozúčtována jako 1 928 Kč splátka jistiny a 442 Kč splátka úroků (celkem 2 370 Kč). Za 3 let bude zaplaceno 67 001 Kč na splátkách jistiny a 18 336 Kč na úrocích (od začátku placení). V posledním roce bude lednová splátka zahrnovat částku 2 213 Kč jako splátku jistiny a 157 Kč jako splátku úroků. Celkem bude anuitními splátkami uhrazena částka 142 229 Kč z čehož na splátku úroků připadá 22 229 Kč. 

Ukázka splátkového kalendáře u anuitní půjčky
Splátkový kalendář u anuitní splátky - podrobně
Anuitní splátka - rozdělení ve splátce

Rozdělení splátky v anuitním splácení

V tomto zobrazeném grafu je zachycen průběh splácení. Světle zelená plocha reprezentuje splátku úroků a tmavě zelená plocha splátku jistiny.

 

Anuitní splácení - úmor dluhu v čase

Postupné zaplacení dluhu

Ukázka postupného umořování dluhu v čase, kdy na konci doby sjednané půjčky se klient dostane na nulu a celý dluh má zaplacený.  

 

Celkové náklady úvěru

Abyste správně stanovili celkové náklady úvěru, je třeba kromě úroku připočíst i poplatky. (například za vyplacení půjčky, poplatek na katastru nemovitostí aj.). Kompletní ceník poplatků je k dispozici na stránkách a samozřejmě i vždy před podpisem smlouvy. 

Připočtením úroků spočítáte sazbu RPSN

   

Vzory smluv a dokumentů

 

 

 

ZOXO - půjčka s předčasným splacením zdarma

Půjčka na exekuce s možností předčasného splacení ZDARMA

Poskytujeme výhodné půjčky na území celé České republiky. Půjčka je nastavena tak, abychom mohli klientům nabídnout nízký úrok!

Více informací

 

ZOXO-půjčka na exekuce ihned

Konsolidace půjček ihned

Půjčka na vyplacení exekuce je velmi rychlá a celé vyřízení a vyplacení půjčky jsem schopni za vás vyřídit do druhého dne.

Více informací

 

ZOXO - na co si dát pozor při sjednání půjčky

Na co si dát pozor při sjednávání půjčky?

Na trhu se pohybuje velké množství poskytovatelů nebankovních půjček a orientovat se v nich je problematické. Zde popisujeme několik důležitých věcí, na které si musíte dávat POZOR!

Více informací

 

 

Výhody ZOXO půjčky

ŽÁDNÉ skryté poplatky
FIXNÍ úroková sazba
Předčasné splacení úvěru ZDARMA a bez sankcí
 
 
 

Potřebujete poradit?