Jak na vyplacení společníka

Půjčka pro kapitálovou společnost a vyplacení společníka

Založení kapitálové společnosti s jedním nebo více společníky je praktickým krokem. V úvodních letech je možné rozdělit náklady mezi více osob a zároveň využít zkušeností a schopností ostatních společníků.

V praxi se však často objevují případy, kdy po letech podnikání chce jeden ze společníků odstoupit a žádá vyplacení podílu. V takovém případě je možné sjednat pro společnost půjčku na vyplacení společníka. 

  • bez složité administrativy
  • rychlé schválení půjčky 
  • férové jednání
 
 

ZOXO na Firmy.cz

Kolik si můžu půjčit?

Půjčka bez nahlížení do registru s anuitním splácením a se zástavou nemovitosti. Splátky si rozložte až na 20 let, garantujeme stejnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení úvěru. Splátka v sobě obsahuje splátku jistiny a úrok.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
3 400 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce ve výši 200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši 3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je 254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
Tato půjčka bez registru s balonovou splátkou je vhodná pro každého, pokud preferujete nižší splátky. Splácíte pouze úroky a jistinu uhradíte v poslední splátce. Kdykoliv můžete refinancovat k bance, nebo přejít na anuitní splácení.

Více o anuitním a balonovém splácení

Minimální měsíční splátka
1 150 Kč
Úroková sazba od 6.9% p.a.
Při půjčce s odloženou jistinou ve výši 400 000,- Kč na 1 rok s úrokovou sazbou 6,90 % p.a. je pravidelná měsíční splátka ve výši 2 300,- Kč + splátka jistiny v poslední měsíc ve výši 400 000,- Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4,00% z jistiny (16 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí 2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 7,12% je 427 600,- Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.
předčasné splacení zdarma
žádné poplatky předem
až 70 % hodnoty nemovitosti
nížší splátky - platíte pouze úroky
předčasné splacení zdarma
až 70 % hodnoty nemovitosti
 
Půjčka online od ZOXO - konečně normální nebankovka
Předčasné splacení půjčky online zdarma
Půjčka online má garanci pevného úroku

 

 

Jak ukončit post jednatele či společníka

Společník či jednatel společnosti může odejít po dohodě a vyplácí se mu dohodnutá výše podílu smlouvou. 

Provede se mezitimní závěrka, vyčíslí se aktuální stav a podle skutečného stavu se vyplácí patřičný podíl společníkovi. 

Společník podíl prodá a převede na jinou osobu. Tou může být třetí osoba nebo stávající společník. 

Ukončení účasti společníka

Se souhlasem valné hromady může společník svůj podíl prodat a převést na některého jiného společníka. V případě, že jsou ve společnosti jen dva společníci, pak druhý ze společníků získává 100 %. Majetkové vyrovnání a případná výše půjčky na vyplacení společníka je pak věcí dohody mezi prodávající a kupující stranou. Prodej obchodního podílu se realizuje smlouvou o převodu obchodního podílu.

Další možností je, ukončit působení dohodou podle §149a ObchZ. a vyplatit společníkovi vypořádací podíl. Tento způsob patří v praxi mezi nejvíce využívané. V takovém případě zůstává podíl společníka v majetku společnosti. Vyžaduje se písemná dohoda s podpisy všech společníků. 

Zoxo poskytuje půjčku na vyplacení společníka

Pokud nemáte dostatek hotovosti na vyplacení společníka, můžete požádat u Zoxo o půjčku na vyplacení společníka. Úvěrová smlouva se uzavírá na společnost a získaná hotovost z půjčky je následně použita na vyplacení odcházejícího společníka či jednatele. 

 

Ukázka poplatků u půjčky

Zpracování žádosti půjčky online ZDARMA
Měsíční poplatek za správu úvěru ZDARMA
Zpracování odhadu nemovitosti ZDARMA
Změna ve smlouvě před podpisem ZDARMA
Předčasné splacení půjčky ZDARMA*

 

 

* Podmínky předčasného splacení zdarma vám sdělí na infolince operátor nebo obchodní zástupce. Zobrazit kompletní ceník

Vzorec RPSN a jeho výpočet nabízíme volně ke stažení.

 

 

 

  

 
 
 
 

 

Výhody půjčky od ZOXO Nevýhody půjčky od ZOXO
tolerance zápisů v registrech dlužníků ručení nemovitým majetkem
půjčka i v případě probíhající exekuce
půjčku bez registru můžete předčasně splatit zdarma či refinancovat

 

ZOXO půjčka bez registru je fér

Co je třeba pro vyřízení půjčky

  • aktivní podnikatelská činnost
  • možnost ručení nemovitým majetkem
  • dva doklady totožnosti a věk od 18 do 60 let
  • daňové přiznání

 

Výhody ZOXO půjčky

ŽÁDNÉ skryté poplatky
FIXNÍ úroková sazba
Předčasné splacení úvěru ZDARMA a bez sankcí
 

Co vás nejvíce zajímá

Při půjčce ve výši  200 000 Kč na 6 let s úrokovou sazbou 6,90 % p.a., je pravidelná měsíční splátka ve výši  3 400 Kč. Jednorázový poplatek za vyplacení půjčky je výši 4 % z jistiny (8 000 Kč) a za podání na katastru nemovitostí  2 000 Kč. Celkově zaplacená částka s RPSN 9,10 % je  254 815 Kč. Uvedená kalkulace je orientační a nevztahuje se k úvěrům dle zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru, které neposkytujeme.           

Naše úroková sazba je nastavená jako fixní po celou dobu trvání úvěru. Nezapomínejte na to, že ne všichni spadají pod ČNB, takže jinde vám mohou už za 1/2 roku úrokovou sazbu navýšit i o 300 %. Také si na naše klienty nevymýšlíme nesmyslné pokuty a sankce. Proto vám nikdy nenabídneme úrok nižší než 6,9 %, jednáme férově.

ANO, po 6 měsících řádného splácení můžete od nás odejít bez sankce a pokut.

Všechny dokumenty (smlouvu o půjčce, zástavní smlouvu, obchodní podmínky atd), které budete s naší společnosti podepisovat, vám samozřejmě zašleme předem k prostudování a termín podpisu si nastavíme tak, abyste se stihli se vším seznámit. Jsme maximálně transparentní, proto tyto dokumenty můžete najít už nyní v sekci Ke stažení 

ANO, pokud se například rozhodnete o částečné splacení půjčky, splátky vám automaticky přepočítáme a snížíme.

Pokud se jedná o mimořádný případ, můžeme se domluvit na dočasném odkladu - stát se to může, například dlužníkovi vyprší trvalý příkaz na placení splátek. Pokud klient ale nekomunikuje, musíme postupovat podle smlouvy. Výše úroku z prodlení odpovídá ročně repo sazbě stanovené ČNB pro první den kalendářního pololetí, v němž došlo k prodlení, zvýšené o 8 proc. bodů (nařízení vlády č. 351/2013 Sb.). To je fér!

Další důležité informace 

ZOXOvinky - blog o financích a podnikání

Půjčka s možností předčasného splacení

Naši výhodnou půjčku můžete kdykoliv splatit ZDARMA. Opravu, jako jedni z mála nepožadujeme při předčasném splacení nebo refinancování žádné poplatky, nebo penále. Stačí splnit jednoduchou podmínku, nebýt posledních 6 měsíců v prodlení se splátkami. 

Více informací
 
Půjčka online - jednoduché vyřízení

Půjčka online

Půjčka online se vyřizuje prostřednictvím online formuláře. Pokud by pro klienty bylo vyplnění online žádosti nepohodlné, mohou se obrátit telefonicky na úvěrové poradce a vyplnit formulář společně

Více informací
 
ZOXOvinky - na co si dát pozor při sjednání půjčky

Na co si dát pozor při sjednávání půjčky?

Na trhu se pohybuje velké množství poskytovatelů nebankovních půjček a orientovat se v nich je problematické. Zde popisujeme několik důležitých věcí, na které si musíte dávat POZOR!

Více informací
 
 
 

Potřebujete poradit?